"Orman Muhafaza Memurluğu ve Ormancılık Faaliyetleri" Konulu Söyleşi

Haber Tarihi :   10.03.2022

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü tarafından ‘‘Orman Muhafaza Memurluğu ve Ormancılık Faaliyetleri’’ konulu söyleşisi gerçekleştirildi.

Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğünden Orman Yüksek Mühendisi Azim Kutlay KURT ve Orman Muhafaza Memuru Özkan KILIÇ tarafından SCÜ Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Amfi 1 de gerçekleştirilen söyleşi programına Koyulhisar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahu KUTLAY, Meslek Yüksekokul Sekreteri Metin TATAY, Öğr. Gör. Selda GEDİK ile Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları ile Ormancılık Bölümü öğrencileri katıldı.

Söyleşide Ağaçlandırma – Fidanlık ve Toprak Koruma Muhafaza Şefi olarak görev yapan KURT, ormancılık görevinin önemini, ülkemiz ormanlarında yapılan faaliyetleri, orman işletme müdürlüklerinde görev almak istediklerinde izleyebilecekleri adımları ve meslekte ilerlemede nasıl bir yol izleyecekleri hakkında bilgilendirdi.

Ardından Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğünde Orman Muhafaza Memuru KILIÇ, mesleğinde görev aldığı aşamaya gelirken izlediği adımları, öğrencilerimizin mezun olduktan sonra orman muhafaza memuru olarak nasıl göreve başlayacakları, hangi aşamalardan geçtiklerini, atandıktan sonra yaptıkları işler ve ormancılık hakkında tecrübe ve bilgilerini katılımcılara aktardı.

Söyleşide KURT ve KILIÇ ormanlarımızı korumanın ve devamının sağlanmasında bir fiil görev alacak Ormancılık Bölümü mezunlarımızın mesleklerini severek 7/24 özveriyle çalışılabilecek bir meslek olduğuna, okulda öğrendikleri bilgilerle kendilerini yetiştirerek iyi bir personel olabileceklerini ifade ettiler.     

Programın sonunda Müdür Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Ahu KUTLAY tarafından, konuşmacılara teşekkür belgesi verildi.

Yukarı